Sık Sorulan Sorular

Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı (BİDEV)’nın kuruluş amacı nedir?

BİDEV, Türk Basketboluna, eğitim ve sosyal destek imkanlarını sunabilmek adına kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Amaçlarımızın arasında; Türkiye’de basketbol sporu ile uğraşmış ve uğraşan sporcu, hakem, idareci, basketbol yazarı ve emeği geçen kişilere sosyal yardımlaşma ve dayanışma yoluyla destek olmanın yanı sıra BİDEV olarak Cumhuriyet ilkelerine ve etik değerlere bağlı, donanımlı, nitelikli spor insanı yetiştirmek ve geliştirmek amacıyla eğitim desteği sunan güvenilir bir kurum olmak.

Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı (BİDEV) kimler tarafından ve ne zaman kuruldu?

BİDEV, 26.12.2020 tarihinde; Ahmet Kurt, Akın Süel, Aydın Örs, Aytek Gürkan, Azmi Kansak, Çiğdem Ertem, Ergün Özen, Erol Tabanca, Gönenç Gürkaynak, Hasan Arat, Murat Yosmaoğlu, Ömer Bozer ve Sinan Güler tarafından kurulmuştur.

Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı (BİDEV)’nın 2022 yılı itibariyle gerçekleştireceği projeleri nelerdir?

Spor İstanbul A.Ş. Bünyesindeki Basketbol ve Voleybol Antrenörlerine Eğitim Verilmesi

BİDEV işbirliği ile Spor İstanbul A.Ş. Spor Okullarında görevli Basketbol ve Voleybol Antrenörlerine VAV Eğitim & Danışmanlık Şirketi kurucusu ve Mütevelli Heyeti Üyemiz Nilsen Özbarlas tarafından  “İletişim ve Beden Dili Eğitimi” verilecektir.

BİDEV ve TEGV İşbirliği ile Basketbol Gönüllüleri Projesi 1. Etabı

BİDEV olarak Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile birlikte 2022 yılında faaliyete geçirilecek olan projenin uygulanacağı Ankara, Antalya, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Şanlıurfa ve Mardin illerindeki TEGV’in 8 Eğitim Parkı ile Mardin Savur Öğrenim Birimi’ndeki basketbol sahalarının iyileştirilmesinin yanı sıra; TEGV tarafından seçilecek gönüllü antrenör ve eğitmenlere “Temel Basketbol Eğitimi” verilecektir.

BİDEV ve TEGV İşbirliği ile Basketbol Gönüllüleri Projesi 2. Etabı

Basketbol Gönüllüleri projesinin 2. etabı olarak TEGV’in 8 Eğitim Parkı’nın (İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Eskişehir, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin-Savur) basketbol sahalarının iyileştirilerek küçük basketbolcuların hizmetine açılacaktır.

Allianz Sigorta ve BİDEV İş Birliği

Allianz Sigorta ve Vakfımızın yaptığı protokol kapsamında Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği (TÜBAD) ile ortak çalışılarak belirlenen kriterler dahilinde Basketbol Antrenörlerine, (yatarak tedavi) sağlık hizmetinin sağlanması projesi hayata geçirilecektir.

Med Line Sağlık Hizmeti

Esas Holding bünyesinde yer alan Med Line Sağlık Hizmetlerinin Vakfımızın yararına kullanılması için protokol çalışmaları devam etmektedir.

Siz Ne Yapabilirsiniz?

Vakfımız gönüllüsü olmak, projelerimizde yer almak ve vakfımızla iş birliği gerçekleştirmek için bidev@bidev.org.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.