Hakkımızda

BİDEV olarak; Türk Basketbol Ailesine, DESTEK ve EĞİTİM imkanlarını sunan bir sivil toplum kuruluşuyuz.

BİDEV - Basketbol için Destek ve Eğitim Vakfı Görsel Hakkımızda

Basketbol için Destek ve Eğitim Vakfı

Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı (BİDEV), nitelikli Türk basketbolcularının yetişmelerine eğitim yoluyla katkı sağlanması ve Türkiye’de basketbol sporuna emeği geçmiş kişilere sosyal yardımlaşma aracılığıyla destek olunması gayesiyle 2020 yılında kurulmuştur.

Misyon ve Vizyon

Misyonumuz

Türk basketbolcularının kültür ve eğitim seviyeleri yüksek, Cumhuriyet ilkelerine bağlı, ülke basketboluna faydalı sporcular olarak yetişmelerine katkı sağlamak, Türkiye’de basketbol sporu ile uğraşmış ve uğraşan sporcu, antrenör, hakem, idareci, basketbol yazarı ve basketbola emeği geçmiş kişilere sosyal yardımlaşma ve dayanışma yoluyla destek olmaktır.

BİDEV - Basketbol için Destek ve Eğitim Vakfı Görsel Misyonumuz

Vizyonumuz

Türk basketboluna katkı sağlamış ve sağlamaya devam eden basketbol emekçilerine nitelikli projelerle destek olan öncü bir Sivil Toplum Kuruluşu olmak.

BİDEV - Basketbol için Destek ve Eğitim Vakfı Görsel Vizyonumuz

Genel Sekreter Mesajı

Coşkun Teziç

Değerli Basketbol Ailesi,

Kurucularımızın 2020 yazının son aylarında, basketbolun sosyal sorumluluk alanına katkı sağlamak adına oluşturdukları fikir birliği ve bunun başlangıcına karar verilmesini takiben, 26 Aralık 2020’de T.C. Resmi Gazete’de vakfımızın tescil yayınının çıkması ve 19 Ocak 2021’de Vakıflar Genel Müdürlüğün’den vakıf faaliyet belgemizin alınması ve takip eden günlerde diğer resmî işlerin de tamamlanması sonucu şu an huzurlarınızdayız.

Bağımsız ve tarafsız faaliyet anlayışımız ile Türk basketboluna sadece vakfımızın öz kaynakları ile hizmet verme tercihimiz, basketbola emek veren her kademedeki paydaşımızın da ailemizin bir ferdi olabilmesi sayesinde “Biz DEV Bir Aileyiz” vizyonumuzu hayata geçirmiş olmaktan onur duyuyoruz.

Kısa sürede basketbolumuzun ve iş dünyamızın değerli isimlerinden gördüğümüz destek ve bizlere duyulan güven ile çıktığımız bu yolda şeffaflık ve sürdürülebilirlik vakfımızın temel prensipleri olacaktır. 

Misyonumuzun ana başlıkları olan “destek” ve “eğitim” konularında, ülke basketbolunda şu ana kadar ortaya konan değerli çalışmaları hep birlikte daha da ileriye taşıyarak, örnek ve sürdürülebilir bir konuma getirmek, bu projeler sayesinde hep birlikte yaratacağımız başarı öykülerinde imzalarımızın olması hedefimizdir.

Basketbolun her kademesinde yer almış biri olarak, büyük heyecan duyduğum BİDEV ailesi içinde yer almaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Saygılarımla.

Coşkun Teziç
Genel Sekreter