BİDEV Basketbol Gönüllüleri Projesi, Gönüllü Basketbol Antrenör Eğitimi Antalya’da Başladı

Basketbol Gönüllüleri Projesi'nin ilk etabı başladı!

BİDEV Basketbol Gönüllüleri Projesi, Gönüllü Basketbol Antrenör Eğitimi Antalya’da Başladı

Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı (BİDEV)’in Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile birlikte hayata geçirdiği “Basketbol Gönüllüleri Projesi”nin ilk etabı, Gönüllü Antrenör Eğitim Programı BİDEV organizasyonu olarak Antalya Nirvana Cosmopolitan Otel ve Cosmos Sport Center’da 3 Şubat 2022 tarihinde başladı.

6 Şubat Pazar günü saat 14:00’e kadar sürecek eğitim programına, TEGV’in Eğitim Parklarının yer aldığı İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Antalya, Gaziantep, Şanlıurfa, Van ve Mardin Savur Öğrenim Birimleri’nden, kadın ve erkek, toplam 18 gönüllü antrenör katıldı.
İlgili illerde 8-12 yaş grubu kız ve erkek sporculara temel basketbol eğitiminin ve ayrıca basketbol aracılığıyla sağlıklı kişilik ve kimlik eğitiminin hedeflendiği projemizin Antalya’daki eğitim organizasyonunda Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği (TÜBAD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Eğitim Kurulu Üyesi, BİDEV Mütevellisi Murat Özyer,
TÜBAD Üyesi, TBF Eğitim Kurulu Üyesi, BİDEV Mütevellisi Alaeddin Yakan, Cosmos Sports Center Sportif Direktörü ve BİDEV Mütevellisi Burçin Badem, Temel Basketbol Eğitimi konusunda; Mahmut Şimşek Basketbol İle Eğitsel Oyunlar konusunda; Aly Berete ve Mert İskipçi Fizik/Kondisyon konusunda; İbrahim Mihyaz Fizyoterapi ve Sakatlıklara İlk Yardım konularında eğitim vermektedirler. Temel Basketbol Eğitimi programlarında Ali Akkanat, Çağdaş Saygılı ve İrge Işık da yardımcı antrenör olarak yer almaktadırlar.

AYDIN ÖRS ve ORHUN ENE ARAMIZDA

BİDEV Mütevelli Heyeti Başkanı ve Kurucu Üyesi, TÜBAD 2. Başkanı ve TBF Eğitim Kurulu Başkanı Aydın Örs ile birlikte Basketbol Erkek A Milli Takım Baş Antrenörü ve BİDEV Mütevellisi Orhun Ene 4 Şubat Cuma günü programa katılarak gönüllü antrenörlerimizle tanıştılar. Tüm katılımcılara teşekkür eden ve yaptıkları işin değerini, önemini anlatan Sayın Örs ve Sayın Ene konuşmaları sonrasında katılımcılarla önemli paylaşımlar da gerçekleştirdiler.

Galeri