BiDEV Geniş Kapsamlı İlk Toplantısını Eskişehir’de Gerçekleştirdi

BİDEV Kurucular Kurulu, Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti, ülkemiz basketbolunun her kademesinde çalışmış ve halen çalışmakta olan, iş dünyasından ve akademisyenlerden oluşan 183 üye ile birlikte çalışmalarını sürdürüyor.

BiDEV Geniş Kapsamlı İlk Toplantısını Eskişehir’de Gerçekleştirdi

BİDEV Kurucular Kurulu, Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti, ülkemiz basketbolunun her kademesinde çalışmış ve halen çalışmakta olan, iş dünyasından ve akademisyenlerden oluşan 183 üye ile birlikte çalışmalarını sürdürüyor.

BiDEV geniş kapsamlı ilk toplantısını Eskişehir’de 15 – 17 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirdi.

BİDEV Mütevelli Heyeti Üyeleri bugüne kadar yapılan çalışmaları değerlendirdi ve arama konferansı yaparak gelecek yol haritasını çizdi.

BİDEV Mütevelli Heyeti Başkanı Aydın Örs, Eskişehir’deki toplantının açılış konuşmasını gerçekleştirirken, sözlerine kendisini böylesine onurlu bir göreve layık gören vakıf üyelerine, Başkan Hasan Arat ile yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. 

Örs, “Basketbol ailesinin çok ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz bir oluşumdu bu vakıf. Birçok kişinin emeği ile oldukça iyi noktalara gelindiğini düşünüyorum. Sahip olduğum maddi manevi her şeyi basketbola borçluyum ve bu sporu daha iyi noktalara çıkarmanın, eğitimi, kaliteyi artırmanın bizler için borç olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

‘Basketbol için kalıcı projelere imza atacağız!’

BİDEV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Arat, Eskişehir’de yönetim kurulu, mütevelli heyeti ve basın mensuplarıyla çok verimli bir hafta sonunu tamamladıklarını belirterek, “Sosyal dayanışmayı artırmak, eğitim ile basketbolu aynı anda yürütmek isteyen gençlerimize destek olmak, basketbolumuzda  geçmişten bugününe kadar yaşanılan hatıraların arşivini oluşturmak için çıktığımız yolda, kısa sürede çok önemli yol kat ettiğimizi düşünüyoruz. Ne mutlu bize ki 7’den 70’e tüm ailemizin çok büyük desteğini gördük. Bağışçılarımız ve sponsorlarımızla gücümüzü artırdık. Şimdi sıra Vakıf bünyesinde oluşturduğumuz komitelerimizle hızımızı artırmak, planlarımızı bir an önce hayata geçirmekte” dedi. 

Hasan Arat, “Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile çok değerli bir proje başlattık. Ocak ayından itibaren hayata geçirilecek olan Basketbol Gönüllüleri projemizle, Ankara, Antalya, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Şanlıurfa ve Van illerindeki TEGV’in 8 Eğitim Parkı ile Mardin Savur Öğrenim Birimi’ndeki basketbol sahalarının iyileştirilmesinin yanı sıra; çocuklarımızın basketbol alanındaki eğitimi, çocuklarımızı yerel ve ulusal sporcularla, antrenörlerle buluşturmasını, onlarla sohbet edip, antrenman yapmalarını ve turnuvalar düzenlemeyi hedefliyoruz, bu birlikteliğin sonuçlarının çok güzel olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Ayrıca BİDEV Mütevelli Heyeti Üyesi ve TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, ile birlikte BİDEV Yönetim Kurulu Üyeleri TEGV Eskişehir Ali Numan Kıraç Eğitim Parkını da ziyaret ederek TEGV faaliyetlerini yerinde izleme şansına sahip oldu.

Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Arat, buluşmaya katılan, destek veren tüm basketbol ailesine ve basın mensuplarına teşekkür ederek sözlerini noktaladı.