TEGV ve BİDEV Geleceğin Çağdaş Bireyleri İçin Bir Arada!

Geleceğin çağdaş bireylerini basketbol aracılığıyla yetiştirmek adına Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile İyi Niyet Sözleşmesi imzaladığımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

TEGV ve BİDEV Geleceğin Çağdaş Bireyleri İçin Bir Arada!

BİDEV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Arat ve TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı
tarafından imzalanan sözleşme için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, BİDEV Kurucu ve Yönetim Kurulu üyelerinin, TEGV Yönetiminin ve proje kapsamındaki etkinlik noktası yöneticilerinin katıldığı çevrimiçi imza töreni düzenlendi.

3 yıllık bir iş birliği kapsamında, projenin uygulanacağı Ankara, Antalya, Eskişehir,
Gaziantep, İstanbul, İzmir,  Şanlıurfa ve Van,  illerindeki TEGV’in  8 Eğitim Parkı ile Mardin Savur Öğrenim Birimi’ndeki basketbol sahalarının iyileştirilmesinin yanısıra; TEGV gönüllülerinin basketbol alanında eğitimi, çocuk etkinlikleri, yerel ve ulusal sporcularla söyleşiler ve antrenmanlar, yerel kulüplerle etkinlikler, şenlik ve turnuvalar yapılması planlanıyor.

BİDEV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Arat törende yaptığı konuşmada, TEGV ile gerçekleşen iş birliğine özel önem verdiklerini söyleyerek, “TEGV ile çocuklarımıza
basketbolu sadece sevdirmekle kalmayıp, onların birey olarak gelişmelerine de katkıda bulunacak olmak bize gurur veriyor. Böyle güzel bir iş birliğine 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda imza atmak ayrıca bizi çok mutlu ediyor” dedi.

TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı da BİDEV’e bu anlamlı iş birliği için teşekkür ederken, “BİDEV ile birlikte gerçekleştireceğimiz bu proje TEGV olarak bizi çok heyecanlandırıyor. Uzun yıllara yayılacak bir yolculuğun başındayız. Umuyoruz ki bir an önce pandemi biter ve biz çocuklarımızla bir araya gelerek, planlarımızı gerçekleştirmeye başlayabiliriz”
ifadelerini kullandı. Törene katılan TEGV etkinlik noktası yöneticileri de bu projenin gerçekleşmesinden duydukları mutluluğu dile getirdiler.