Genel Sekreter MesajıMERHABA

Değerli Basketbol Ailesi,

Kurucularımızın 2020 yazının son aylarında, basketbolun sosyal sorumluluk alanına katkı sağlamak adına oluşturdukları fikir birliği ve bunun başlangıcına karar verilmesini takiben, 26 Aralık 2020’de T.C. Resmi Gazete’de vakfımızın tescil yayınının çıkması ve 19 Ocak 2021’de Vakıflar Genel Müdürlüğün’den vakıf faaliyet belgemizin alınması ve takip eden günlerde diğer resmî işlerin de tamamlanması sonucu şu an huzurlarınızdayız.

Bağımsız ve tarafsız faaliyet anlayışımız ile, Türk basketboluna sadece vakfımızın öz kaynakları ile hizmet verme tercihimiz, basketbola emek veren her kademedeki paydaşımızın da ailemizin bir ferdi olabilmesi sayesinde “Biz DEV Bir Aileyiz” vizyonumuzu hayata geçirmiş olmaktan onur duyuyoruz.
Kısa sürede basketbolumuzun ve iş dünyamızın değerli isimlerinden gördüğümüz destek ve bizlere duyulan güven ile çıktığımız bu yolda şeffaflık ve sürdürülebilirlik vakfımızın temel prensipleri olacaktır. 

Yaklaşık iki aylık bir sürede, 22 Şubat 2021 tarihi itibarıyla vakfımız mütevelli heyeti için başvuru yapan ve mütevellimiz olan değerli isimlerin sayısı 126 kişi olarak kayıtlarımızda yer almaktadır. Yine aynı süre zarfında değerli bağışçılarımız ve sponsorlarımızın vakfımıza olan tercih ve güveni bizleri çok mutlu ettiği kadar sorumluluklarımız adına da çok büyük bir motivasyon unsuru olmuştur.  


Misyonumuzun ana başlıkları olan “destek” ve “eğitim” konularında, ülke basketbolunda şu ana kadar ortaya konan değerli çalışmaları hep birlikte daha da ileriye taşıyarak, örnek ve sürdürülebilir bir konuma getirmek, bu projeler sayesinde hep birlikte yaratacağımız başarı öykülerinde imzalarımızın olması hedefimizdir.

“Türk Basketbolunun Efsaneleri BİDEV Ödülleri” projemiz, Covid-19 pandemisi sonrası hayata geçireceğimiz ilk proje olacaktır. Diğer önemli projemiz “BİDEV Basketbol Müzesi”, Türk Basketbolu’nun yüz yıllık tarihinin kayıt altına alınacağı, hem fiziksel hem de dijital ortamda sergilenecek bir proje olacaktır. Takiben destek ve eğitim projelerimiz de hayata geçirilecektir.
Web sitemiz “ https://bidev.org.tr/ “ adresinde BİDEV ile ilgili, misyonumuz, vizyonumuz, projelerimiz, kurucu üyeler, mütevellilerimiz ve destekçilerimiz hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Basketbolun her kademesinde yer almış biri olarak, büyük heyecan duyduğum BİDEV ailesi içinde yer almaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Covid-19 önlemleri nedeni ile ertelenen genel kurulumuzda sizlerle sağlıklı bir ortamda en kısa sürede bir arada olmak dileği ile esenlikler diliyorum.

Saygılarımla,

Coşkun Teziç
Genel Sekreter
BİDEV
Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı

Tel : +90 534 704 1944
E-Mail : coskun.tezic@bidev.org.tr
BİDEV İletişim Kanallarımız


İstanbul Cd. Begonya Sk. No 2
Arcadium Life 3 Blok Kat 1 Daire 5/A Göktürk Eyüpsultan/İstanbul, Türkiye