Duyurular


BİDEV Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hasan Arat'ın Yeni Yıl Mesajı

Değerli BİDEV Mütevelli Heyeti Üyelerimiz,
Vakfımız 26 Aralık'ta birinci yaşını tamamladı. Topluma ve basketbolumuza sürdürülebilir kurum kimliği oluşturmak için güzel başlangıçların olduğu bir yıl yaşadık. Öncelikle Nisan ayında TEGV ile hayata geçireceğimiz ilk projemizi imzaladık. Haziran ayında 1. Olağan Genel Kurul Toplantımız için Swissotel Bosphorus İstanbul Oteli’nde buluştuk ve Ekim ayında Eskişehir’de gerçekleştirdiğimiz geniş kapsamlı ilk toplantımız ile Vakfımızın geleceğine yön verecek komiteleri oluşturduk. 2. genel kurulumuz 30 Kasım'da BİDEV genel merkezinde, zoom üzerinden ve kısıtlı fiziki katılım ile gerçekleştirdik. BİDEV Mütevelli Heyeti Üye katılımları artarak Vakfımız daha da büyük bir aile oldu. Yıl içinde de maalesef hem ülke olarak devam eden Covid 19 ile mücadele edip hem de basketbol camiası olarak birbirinden değerleri isimleri kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadık. 2022 yılının ülkemiz ve basketbol camiası için güzel geçmesini gönülden arzu ederiz. 
Yeni yılda BİDEV ailesi olarak yeni projelerin oluşturulma çalışmaları ve planlanan projelerin hayata geçirilmesinin heyecanını şimdiden yaşamaya başladık.
Şahsım ve BİDEV Yönetim Kurulu adına bizlere olan güven ve desteğinize teşekkür eder, yeni yılın size, sevdiklerinize ve ülkemize sağlık, huzur ve başarılar getirmesini temenni ederim.

Saygılarımla,

Hasan Arat
BİDEV
Yönetim Kurulu Başkanı


BİDEV MÜTEVELLİ HEYETİ TOPLANTISI HAKKINDABasketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı (BİDEV) Vakıf  Resmi Senedi madde: 10/b gereği yapılması gereken Mütevelli Heyeti Toplantısı 23.11.2021 Salı günü saat :11:00 de BİDEV Merkezi, Göktürk Mahallesi, İstanbul Caddesi, Begonya Sokak, Arcadium Life III Sitesi, Kat:1, D:1 Eyüpsultan adresinde aşağıdaki gündem maddelerine göre yapılacaktır.
“Çoğunluğun sağlanamaması halinde ikinci toplantı 30.11.2021 Salı günü aynı gündem, aynı adres ve yer ile aynı saatte yapılacaktır.”
Mütevelli Heyeti Toplantı daveti, Vakfımızın https://bidev.org.tr/ adresinde bulunan web sitesinde yayınlanmış olup, ayrıca üyelerimizin Vakfımızda kayıtlı e-posta veya SMS adreslerine gönderilecektir.
Gündem maddeleri aşağıda belirtildiği gibidir.
Değerli Üyelerimizin bilgilerine sunulur

Saygılarımızla,
BİDEV Yönetim Kurulu


GÜNDEM
1-Açılış ve yoklamanın yapılması
2-Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması
3-Divan Heyetinin oluşturulması ve tutanakları imzalamak üzere yetki verilmesi
4-Bütçe uygulamalarının açıklanması ve onaylanması
5-Faaliyet Raporunun okunması ve onaylanması
6-Dilek ve temenniler


BİDEV olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Ziyaret Ettik

Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı (BİDEV) Mütevelli Heyeti Başkanı Aydın Örs, Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Arat ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile güç birliği içinde, Türk Basketbolu’na sunulabilecek hizmetlerle ilgili fikir alışverişi yapıldı. Geliştirilecek projelerde birlikte hareket etme kararı alındı. BİDEV ailesi olarak nazik kabulleri için Sayın Başkan Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ederiz.


 


Hedef Filo'dan Destek

Renault Megane 2021 model ve -0- kilometre araç iki yıllığına BİDEV ‘e tahsis edildi.

Desteklerinden dolayı Hedef Filo ve Hedef Filo Genel Müdürü Sayın Önder Erdem'e teşekkür ederiz. BiDEV geniş kapsamlı ilk toplantısını Eskişehir’de 15 – 17 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirdi.

26 Aralık 2020 tarihinde kuruluşunu gerçekleştiren Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı (BİDEV) ülkemiz basketbol paydaşları arasında sosyal dayanışma sağlayan, Cumhuriyet İlkelerine bağlı, donanımlı ve nitelikli spor insanlarının yetişmesine ve gelişmesine katkı sağlayan güvenilir ve şeffaf bir sivil toplum örgütü olarak yola çıktı. 


BİDEV Kurucular Kurulu, Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti, ülkemiz basketbolunun her kademesinde çalışmış ve halen çalışmakta olan, iş dünyasından ve akademisyenlerden oluşan 183 üye ile birlikte çalışmalarını sürdürmektedir.. 

BiDEV geniş kapsamlı ilk toplantısını Eskişehir’de 15 – 17 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirdi. 

BİDEV Mütevelli Heyeti Üyeleri bugüne kadar yapılan çalışmaları değerlendirdi ve arama konferansı yaparak gelecek yol haritasını çizdi.
BİDEV Mütevelli Heyeti Başkanı Aydın Örs, Eskişehir’deki toplantının açılış konuşmasını gerçekleştirirken, sözlerine kendisini böylesine onurlu bir göreve layık gören vakıf üyelerine, Başkan Hasan Arat ile yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.  Örs, “Basketbol ailesinin çok ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz bir oluşumdu bu vakıf. Birçok kişinin emeği ile oldukça iyi noktalara gelindiğini düşünüyorum. Sahip olduğum maddi manevi her şeyi basketbola borçluyum ve bu sporu daha iyi noktalara çıkarmanın, eğitimi, kaliteyi artırmanın bizler için borç olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.  

‘Basketbol için kalıcı projelere imza atacağız!’ 

BİDEV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Arat, Eskişehir’de yönetim kurulu, mütevelli heyeti ve basın mensuplarıyla çok verimli bir hafta sonunu tamamladıklarını belirterek, “Sosyal dayanışmayı artırmak, eğitim ile basketbolu aynı anda yürütmek isteyen gençlerimize destek olmak, basketbolumuzda  geçmişten bugününe kadar yaşanılan hatıraların arşivini oluşturmak için çıktığımız yolda, kısa sürede çok önemli yol kat ettiğimizi düşünüyoruz. Ne mutlu bize ki 7’den 70’e tüm ailemizin çok büyük desteğini gördük. Bağışçılarımız ve sponsorlarımızla gücümüzü artırdık. Şimdi sıra Vakıf bünyesinde oluşturduğumuz komitelerimizle hızımızı artırmak, planlarımızı bir an önce hayata geçirmekte” dedi. 

Hasan Arat, “Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile çok değerli bir proje başlattık. Ocak ayından itibaren hayata geçirilecek olan Basketbol Gönüllüleri projemizle, Ankara, Antalya, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Şanlıurfa ve Van illerindeki TEGV’in 8 Eğitim Parkı ile Mardin Savur Öğrenim Birimi’ndeki basketbol sahalarının iyileştirilmesinin yanı sıra; çocuklarımızın basketbol alanındaki eğitimi, çocuklarımızı yerel ve ulusal sporcularla, antrenörlerle buluşturmasını, onlarla sohbet edip, antrenman yapmalarını ve turnuvalar düzenlemeyi hedefliyoruz, bu birlikteliğin sonuçlarının çok güzel olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.  


Ayrıca BİDEV Mütevelli Heyeti Üyesi ve TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, ile birlikte BİDEV Yönetim Kurulu Üyeleri TEGV Eskişehir Ali Numan Kıraç Eğitim Parkını da ziyaret ederek TEGV faaliyetlerini yerinde izleme şansına sahip oldu. 

Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Arat, buluşmaya katılan, destek veren tüm basketbol ailesine ve basın mensuplarına teşekkür ederek sözlerini noktaladı.
 


BİDEV’İN 1.OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

26 Aralık 2020 tarihinde resmi kuruluşu gerçekleşen Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı (BİDEV)’ in 1. Olağan Genel Kurulu 30 Haziran 2020 tarihinde Swissotel Bosphorus İstanbul Oteli’nde yapıldı.

Covid 19 Salgını Tedbirleri kapsamında yeterli çoğunluğun sağlanacağı sınırlı sayıda katılımcı ile gerçekleşen toplantı sonucunda vakfın geçici yönetim ve denetim kurulu, 2020 faaliyet raporu ve bilançosu ile denetim raporu genel kurul üyeleri tarafından oybirliği ile ibra edildi. Bidev Mütevelli Heyeti Başkanlığına ise; Aydın Örs, başkan vekilliğine de Ahmet Kurt oy birliği ile seçildi.

Vakfın yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu.

Hasan Arat, Akın Süel, Ömer Bozer, Aytek Gürkan, Zeynep Selgur, Arif Aytekin, Derya Özyer, Murat Yosmaoğlu, Eyal Tarablus, Prof.Dr.Hasan Tanyeri

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri
Sami Baykal, Prof.Dr.Füsun Uysal, Sema Atakol Kasapoğlu, Şaziye İvegin Üner

Vakfın Denetim Kurulu üyeleri,
Kadir Dede, Duygu Ayas, Ayhan Özgümüş ve yedek üyeleri de, Rahmi Özyar, Ümit Avcı ve Kadri Gürkan olarak seçildi.

BİDEV 2021 Faaliyet Planı ve tahmini bütçesinin de onaylandığı toplantı, katılımcı üyelerin dile getirdiği dilek ve temenniler ile son buldu. 

1- Gündem
2- 2020 Faaliyet Raporu
3- 2021 Faaliyet Raporu
4- 2020 Denetleme Kurulu Raporu
5- 2020 Genel Mizan
6- 2020 Gelir Tablosu
7- 2020 Bilanço
8- 2021 Faaliyet Programı
9- 2021 Tahmini BütçeBİDEV ve TEGV Geleceğin Çağdaş Bireyleri İçin Bir Arada

 Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı (BİDEV) arasında, TEGV’in 9 etkinlik noktasında basketbol aracılığı ile geleceğin çağdaş bireylerini, Cumhuriyet İlkelerine bağlı, iyi insanlar olarak yetiştirmek üzere “Basketbol Gönüllüleri” Sözleşmesi imzalandı.

BİDEV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Arat ve TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı tarafından imzalanan sözleşme için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, BİDEV’den, Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Arat, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Bozer, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Akın Süel, Yönetim Kurulu Üyesi Aytek Gürkan, Kurucu Üye Ahmet Kurt ve Genel Sekreter Coşkun Teziç’ in, TEGV’ den Genel Müdür Sait Tosyalı, İş Geliştirme Müdürü İpek Uralcan, Saha Yönetim Müdürü Bülent Belin, Mali İşler Müdürü Evrim Memecen ve proje kapsamındaki etkinlik noktası yöneticilerinin katıldığı çevrimiçi imza töreni düzenlendi.
3 yıllık bir iş birliği kapsamında, projenin uygulanacağı Ankara, Antalya, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir,  Şanlıurfa ve Van,  illerindeki TEGV’in  8 Eğitim Parkı ile Mardin Savur Öğrenim Birimi’ndeki basketbol sahalarının iyileştirilmesinin yanısıra; TEGV gönüllülerinin basketbol alanında eğitimi, çocuk etkinlikleri, yerel ve ulusal sporcularla söyleşiler ve antrenmanlar, yerel kulüplerle etkinlikler, şenlik ve turnuvalar yapılması planlanıyor.
BİDEV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Arat törende yaptığı konuşmada, TEGV ile gerçekleşen iş birliğine özel önem verdiklerini söyleyerek, “TEGV ile çocuklarımıza basketbolu sadece sevdirmekle kalmayıp, onların birey olarak gelişmelerine de katkıda bulunacak olmak bize gurur veriyor. Böyle güzel bir iş birliğine 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda imza atmak ayrıca bizi çok mutlu ediyor” dedi.
TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı da BİDEV’e bu anlamlı iş birliği için teşekkür ederken, “BİDEV ile birlikte gerçekleştireceğimiz bu proje TEGV olarak bizi çok heyecanlandırıyor. Uzun yıllara yayılacak bir yolculuğun başındayız. Umuyoruz ki bir an önce pandemi biter ve biz çocuklarımızla bir araya gelerek, planlarımızı gerçekleştirmeye başlayabiliriz” ifadelerini kullandı. Törene katılan TEGV etkinlik noktası yöneticileri de bu projenin gerçekleşmesinden duydukları mutluluğu dile getirdiler.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında:
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve yeni nesil öğrenme olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 25 yerleşik ilde 8 Eğitim Parkı, 30 Öğrenim Birimi, 20 Ateşböceği (Mobil Öğrenim Birimi) ile çocuklarımıza hizmet vermeyi sürdürüyor. Eğitim Gönüllüleri, her yıl yaklaşık sekiz bin gönüllüsünün desteğiyle kuruluşundan bu yana 3 milyona yakın çocuğumuzun aydınlık geleceğine katkı sağladı. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası iş birlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.
BİDEV (Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı) hakkında:
Basketbola gönül vermiş basketbolun ve iş dünyasının değerli isimlerinin bir araya gelmesi ile 26 Aralık 2020’de kurulan Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı’nın amacı Türk basketbolcularının kültür ve eğitim seviyeleri yüksek, Cumhuriyet ilkelerine bağlı, memlekete faydalı sporcular olarak yetişmelerine katkı sağlanması; Türkiye’de basketbol sporu ile uğraşmış ve uğraşan sporcu, hakem, idareci, basketbol yazarı ve basketbola emeği geçmiş kişilere sosyal yardımlaşma ve dayanışma yoluyla destek olunmasıdır. 
BİDEV ile ilgili detaylı bilgi için www.bidev.org.tr adresi ziyaret edilebilir.
BİDEV Sosyal Medya Hesaplarımız;
Twitter hesabımız = https://twitter.com/bidevorgtr

Instagram hesabımız = https://www.instagram.com/bidevorgtr


29 Nisan 2021 Tarihli BİDEV Genel Kurul İptali Hakkında Duyuru

Değerli BİDEV Mütevelli Heyeti Üyelerimiz,
Bilindiği gibi, gerek e-posta ve aynı zamanda sizlere yolladığımız genel kurul davet mektupları ile duyurmuş olduğumuz 1.Olağan Genel Kurulumuz’u 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 11:00 de Swissotel Bosphorus İstanbul Otelinde gerçekleştirecek idik.
Ülkemizde yoğun bir şekilde artan koronavirüs salgını ve buna bağlı tedbirler kapsamında; 13/04/2021 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında alınan kararlar ve buna bağlı olarak 14/04/2021 tarihinde T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan “Kısmi Kapanma Tedbirleri Genelgesi” 6.maddesi: “17 Mayıs 2021 tarihine kadar sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları ile birlikler ve kooparatiflerin genel kurul dahil yapacakları geniş katılımlı her türlü etkinliklere izin verilmeyecektir.”  Şeklinde olup, bu maddeye istinaden 29 Nisan 2021 tarihinde yapacak olduğumuz 1.Olağan Genel Kurulumuz iptal edilmiştir. 
Geçici Yönetim Kurulumuz tarafından 17 Mayıs 2021 tarihi sonrası olarak tespit edilecek yeni Genel Kurul tarihimiz sizlere bildirilecektir.
Sağlıklı günlerde bir arada olmamız dileğiyle bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
BİDEV Geçici Yönetim Kurulu’ a
Coşkun Teziç
Genel Sekreter


BİDEV Genel Kurul Hakkında Duyuru

BİDEV 1. OLAĞAN GENEL KURULU HAKKINDA

Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı (BİDEV) Olağan Genel Kurul Toplantısı 23.06.2021 Çarşamba günü saat :11:00 de Vişnezade, Acısu Sokak No:19 Beşiktaş İstanbul adresindeki Swissotel Bosphorus İstanbul Oteli toplantı salonunda aşağıdaki gündem maddelerine göre yapılacaktır.
“Çoğunluğun sağlanamaması halinde ikinci toplantı 30.06.2021 Çarşamba günü aynı gündem, aynı adres ve yer ile aynı saatte yapılacaktır.” 
Genel Kurul daveti, Vakfımızın https://bidev.org.tr/ adresinde bulunan web sitesinde yayınlanmış olup, ayrıca üyelerimizin Vakfımızda kayıtlı e-posta veya SMS adreslerine gönderilecektir.
Gündem maddeleri aşağıda belirtildiği gibidir.
Değerli üyelerimizin bilgilerine sunulur.

Saygılarımızla,
BİDEV Yönetim Kurulu

GÜNDEM
1-Açılış ve Yoklamanın yapılması
2-Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması
3-Divan Heyetinin oluşturulması ve tutanakları imzalamak üzere yetki verilmesi
4-Mütevelli Heyet Başkanı ve Başkan Vekilinin seçimi
5-Geçici Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Denetim Kurulu Raporunun okunması
6-Geçici Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’nun ibrası
7-Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’nun seçimi
8-Yönetim Kurulunca hazırlanan çalışma programı ile yıllık tahmini bütçe tasarılarının görüşülmesi
9-Vakıf Resmi Senedi Hükümleri çerçevesinde yurt içinde şube, temsilcilik, irtibat bürosu gibi birimler açılması için Yönetim Kurulu’na yetki verilmesi
10-Dilek ve temenniler


BİDEV İletişim Kanallarımız


İstanbul Cd. Begonya Sk. No 2
Arcadium Life 3 Blok Kat 1 Daire 5/A Göktürk Eyüpsultan/İstanbul, Türkiye